لوازم یدکی آریزو

لوازم یدکی آریزو

خودروی سدان چری آریزو ۵، برای اولین بار توسط چری در نمایشگاه خودرویی گوانگژو چین رونمایی شد و در جریان همان نمایشگاه، مسئولان شرکت خودروسازی چری اعلام کردند که در تابستان خط تولید و مونتاژ آن را فعال می‌کنند، ولی مهم‌تر از آن انعقاد یک قرارداد میان کمپانی خودروسازی چری و گروه خودروسازی مدیران خودرو بود تا همزمان با تولید این محصول در کارخانه چری، تولید آن در سایت تولیدی مدیران خودرو هم آغاز شود که یک دستاورد بزرگ در همکاری مشترک میان چری و مدیران خودرو به شمار می‌رود. حال پس از فعالیت تقریبا یکساله این خودرو در بازار، کمپانی خودروسازی چری در قالب مدل اسپرت، یک پیشرانه جدید برای آن در نظر گرفت که ادامه بحث ما پیرامون این مدل خواهد بود تا بیشتر با مدل اسپرت آریزو ۵ آشنا شوید.
این خودرو زمانی که معرفی شد، در زیر کاپوت خود از دو پیشرانه ۱.۲ لیتری توربوشارژر بنزینی و یک موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر بنزینی تنفس طبیعی سود می‌بُرد که فعالیت خود را در بازار کشور با پیشرانه‌ای ۱.۵ لیتری چهار سیلندر آغاز کرد که در دور موتور ۶۱۵۰ دور بر دقیقه می‌تواند حداکثر نیروی ۱۱۶ اسب بخاری و همچنین در دور موتور ۳۸۰۰ هم بیشینه گشتاور ۱۴۱ نیوتن متر را تولید کند که توسط جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا جعبه دنده‌ی اتوماتیک CVT دریافت شده و به سمت چرخ‌های جلو ارسال می‌شد.
حال در مدل اسپرت، کمپانی خودروسازی چری باز هم یک پیشرانه ۱.۵ لیتری چهار سیلندر در نظر گرفته است، ولی حالا به یک توربوشارژر مجهز شده تا نیروی تولیدی آن در دور موتور ۶۱۵۰ دور بر دقیقه به عدد ۱۴۴ اسب بخار برسد و همچنین میزان گشتاور آن هم در ۳۸۰۰ دور بر دقیقه به مرز ۲۱۰ نیوتن متر نزدیک شود که با کمک گرفتن از یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا اتوماتیک CVT، حداکثر سرعت بیشتر از ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت.
علاوه بر مشخصات فنی، طراحی ظاهری این خودرو هم در مقایسه با مدل استاندارد تغییرات محسوسی تجربه کرده است که شامل یک سپر جدید جلو، رکاب‌های جانبی زیر درها، رینگ‌های آلیاژی چرخ‌ها، کالیپرهای ترمز قرمز رنگ ترمزها وهمچنین یک اسپویلر نسبتا بزرگ در انتهای بدنه می‌شود که ظاهر آن را تا حدودی با لقب جدید خود همراه کرده است. اما طراحی داخل کابین نسبت به قبل دست نخورده باقی مانده و ابعاد ماشین هم در طول ۴۵۷۲ میلی متر، عرض ۱۸۲۵ میلی متر، ارتفاع ۱۴۸۲ میلی متر و فاصله بین دو محور ۲۶۷۰ میلی متر حفظ شده است.
در بخش ایمنی و تجهیزات هم دو مدل استاندارد و اسپرت به یک شکل ظاهر شده‌اند که می‌توان به ۵ ستاره ایمنی از سازمان NCAP چین، ایربگ‌های ایمنی ساخته شده در کشور سوئد که در قسمت‌های مختلف کابین بکار گرفته شده‌اند، استارت دکمه‌ای، سیستم کنترل باد تایرها، دوربین و سیستم‌های کمک پارک، سیستم کمک حرکت در سربالایی (HHC) و در آخر هم به سیستم‌های ABS ، EBA، سیستم ضد لغزش TCS و سیستم پایداری الکترونیکی ESP اشاره کرد.

همچنین تامین قطعات یدکی آریزو نیز به عهده نمایندگی های مجاز در ایران بوده و بازرگانی خیرخواه یکی از این نمایندگی هاست که در تامین قطعات یدکی آریزو بسیار فعال بوده و خیال خریداران را از این بابت راحت کرده است . بازرگانی خیرخواه علاوه بر آریزو قطعات یدکی ام وی ام و تیگو را نیز تامین میکند.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه

    • سلام لطفا جهت استعلام موجودی با شماره های -۰۹۱۲۲۴۷۵۰۷۵-۰۲۱۳۳۹۸۹۵۳۶ تماس بگیرید

ارسال پاسخ