مذاکره خودروسازان ایرانی و چک برای تولید مشترک

مذاکره خودروسازان ایرانی و چک برای تولید مشترک

نائب رئیس مجس مجلس نمایندگان جمهوری چک از مذاکره خودروسازان ایرانی با خودروسازان این کشور برای مونتاژ، راه‌اندازی خط تولید مشترک و ارائه خدمات پس از فروش خودرو خبر داد. به گزارش اخبار خودرو به نقل از مهر ،مسعود خوانساری که در رأس هیاتی تجاری از فعالان اقتصادی ایرانی به چک سفر کرده است، در ادامه دیدارهای خود به پارلمان چک رفت و با ویتخ فیلیپ نایب‌رییس مجلس نمایندگان جمهوری چک دیدار و گفت‌وگو کرد.
فیلیپ از پیگیری‌های جدی مجلس، دولت و بخش خصوصی چک برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایران خبر داد که در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله صنعت خودرو، تولید واگن و تجهیزات مربوط به مترو و تراموا به نتایج خوبی رسیده است.
وی با بیان این که جمهوری چک دیدگاه بسیار مثبتی برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با ایران دارد تاکید کرد که روند توسعه روابط اقتصادی دو کشور نیز به مسیر درستی هدایت شده است و می‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک حجم مراودات بسیار افزایش یابد.
خوانساری هم طی سخنانیخبر داد که رئیس مجلس به همراه یک هیات پارلمانی در آینده نزدیک به پراگ سفر می‌کند و با مقامات چک دیدار می‌کند.
مسعود خوانساری با بیان اینکه سابقه روابط تجاری و صنعتی ایران و چک به دهه‌ها قبل باز می‌گردد و خوشبختانه روابط اقتصادی و سیاسی ما با چک، در طول سال‌ها مثبت و رو به جلو بوده است، گفت: امیدواریم اکنون که با توافق هسته‌ای و رفع محدودیت‌ها و تحریم‌ها، اقتصاد ایران در قالب یک اقتصاد نوظهور و رو به رشد ظاهر شده است بتوانیم همکاری‌های خود را با کشورهایی مانند چک که صاحب صنعت و فناوری هستند بهبود ببخشیم.
وی افزود: دولت و پارلمان جمهوری چک می‌توانند این نوید را به فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران چک بدهند که پروژه‌های سودآور بسیاری در ایران وجود دارد که با توجه به جذابیت‌های بازار منطقه برای تولید و صادرات بسیار مناسب است و انتفاع چندجانبه دارد.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران هم‌چنین به ویتخ فیلیپ توضیح داد که پارلمان چک می‌تواند در رفع مشکلات کنونی بر سر توسعه از جمله مسایل بانکی و ایجاد کانال‌های ارتباطی برای نقل‌وانتقال پول بسیار موثر عمل کند و مشوقی برای توسعه روابط دوجانبه فراهم کند

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ